North American Championships 2017

26.03.2017 17:35

Včera večer se konalo Mistrovství Severní Ameriky v stolním hokeji Stiga. Do Amerického Detroitu v Michiganu sjelo 30 hráčů (23 z USA a 7 z Kanady). 30 Hráčů znamenalo druhou nejnižší účast v celé historii turnaje. Nejvýznamnější zaoceánský turnaj navštívilo hned 7 hráčů z 10 nejlepších v Americe. Titul obhajoval Roman Nezhyba, který už od letošní sezóny nehraje za Česko, ale za Ameriku (1. ve světovém žebříčku Severoamerických hráčů), jeho největšími konkurenty byly Bernie Kunzler (CAN|2.), Bruce Turner (CAN|4.), Kevin Rafferty (USA|5.), Steve Bernstein (USA|7.), Mike Hubbard (USA|9.) a Eric Krol (USA|10.).

I nízký počet třiceti hráčů byl rozdělen do tří základních skupin. V nich zvítězili favorité Roman Nezhyba, Bernie Kunzler a ve třetí trochu překvapivě Kanaďan Kent Richter (11.) porazil svého krajana Bruce Turnera. Nejlepších šestnáct hráčů čekala finálová skupina. Tam postoupili všichni hráči do 5. místa nejlepší hráč na 6. místě v základní skupině. Z této skupiny do Play-off postupovalo všech 16 hráčů. Nejlépe si vedl Roman Nezhyba s 25 body, pronásledovaný Bernie Kunzlerem a Kevinem Raffertym s 24 body. První kolo nabídlo jedno jediné překvapení podle světového žebříčku a to vyřazení Mike Hubbarda Eugenem Kurzem. Podobně na tom bylo i čtvrtfinále tam potvrdil vítězství ve skupině Kent Richter nad Brucem Turnerem. V semifinále zvítězili favorité Nezhyba a Kunzler a tak se jako na posledním velkém Severoamerickém turnaji US Stiga Shootout 2016 střetly ve finále. Kunzler byl blízko vítězství vedl 3:2 na zápasy, ale Nezhyba dokázal sérii otočit především díky akcím z leva a obhájil tak titul Severoamerického mistra. Třetí místo vybojoval Kevin Rafferty a čtvrtý skončil Kent Richter.  Další významný turnaj v stolním hokeji se bude konat 22. Dubna v Praze. Tak na viděnou na Czech Open.