3Tuna Della Sport Cup Annual Memorial Open 2017

30.05.2017 13:07

Další turnaj letošní Švédské Tour hostila Eskilstuna a místní klub 3Tuna Bordshockey. Hrálo se ještě před tím, než bylo potvrzeno, že se toto město stane pořadatelem Mistrovství Evropy 2018. Což už je v době psaní článku stoprocentní. Vzhledem k tomu jak je Švédská Tour postavena na turnaje nejezdí celá Švédská stigařská Elita. I tak na turnaj přijeli čtyři hráči z první stovky světového žebříčku a to Joakim Lundin (26.), Markus Nilsson (32.), Frederic Axelsson (60.) a Jimmy Mardell (66.). Celkem na turnaj dorazilo 50 Švédských hráčů.

V první fázy turnaje byly hráči rozděleni do tří základních skupin, které vyhráli Joakim Lundin, Markus Nilsson a Jimmy Mardell. Tito hráči spolu s dalšími dvaceti jedna postoupili do finálové skupiny. Tu vyhrál Markus Nilsson, druhý skončil Jimmy Mardell, třetí Joakim Lundin, a čtvrtý Frederic Axelsson. Osmifinále nejlepší hráči zvládli. Jediným překvapením bylo vítězství desátého Richarda Pedersena nad sedmým Jerrym Wikstromem. Hráči první stovky zvládli i čtvrtfinále, i když Frederic Axelsson měl s Trulsem Manssonem co dělat a zvítězil až 4:3 na zápasy. Na druhou strnu Axelsson zavařil v semifinále svému klubovému spoluhráči Markusovi Nilssonovi, který jen tak tak vyhrál 4:3. V druhém semifinále vyhrál 4:2 na zápasi Joakim Lundin a Jimmy Mardell se tak spolu s Fredericem Axelssonem dělil o bronz jak je na švédských turnajích zvykem. Pavouk svedl do finále dva nejlepší hráče na turnaji podle světového žebříčku a nakonec se radoval Markus Nilsson, který vyhrál 4:3 jak poslední zápas, tak i celou sérii.