Big Six Tournaments 2009-2010

26.11.2015 14:50

První turnaj nové sezóny Oslo Open 2009 vyhrál Čech Petr Tměj, ve finálou podlehl Petter Bengtsson. Vyřazenými semifinalisty byly Švéd Martin Arenlind, a domácí Stian Ostrem.

Na druhém turnaji ve Finsku opět vyhrál Petr Tměj, tentokrát ve finále porazil Ahtiho Lampiho a třetí skončil Yanis Galuzo. Petr Tměj se také samozřejmě dostal i do vedení World Tour protože měl už 375 bodů za vítězství v Oslo, Helsinkách a Budapešti a navíc byl po Helsinkách druhý Ladislav Tměj díky tomu, že se účastnil už tří turnajů (261 bodů), a třetí Petter Bengtsson (260).

Na Riga Cupu vyhrál Edgars Caics, druhý skončil Ahti Lampi a třetí Andrey Voskoboynikov. I když se turnaje nezúčastnil Petr Tměj udržel vedení (375 bodů), druhý byl Švéd Martin Arenlind (287) a třetí Dán Bjarne Axelsen (282).

Čtvrtý turnaj Swedish Championships 2010 byl tradičně kvalitně obsazen a zvítězil na něm dvojnásobný mistr světa Roni Nuttunen, pro kterého to byl první velký turnaj v sezóně dobrou formu potvrdil Petr Tměj, který skončil druhý, o třetí místo se dělili Finové Konsta Jukka a Ahti Lampi, až sedmý skončil Edgars Caics, devátý Atis Silis a desátý Ivan Zaharov. Už téměř s maximálním počtem bodů vedl Petr Tměj (440), druhý byl už také s více než s 400 body Ahti Lampi (410) a třetí byl Rus Yanis Galuzo (347).

Předposlední turnaj Big Six v sezóně bylo Moscow Open, Roni Nuttunen tentokrát nedokázal vyhrát a skončil až druhý za Atisem Silisem, na stupních vítězů je doplnil druhý Lotyš Edgars Caics, Petr Tměj zůstal v čele, i když skončil až osmý. (440 bodů), druhý byl stále Ahti Lampi (410), na třetí místo se dostal třetí Edgars Caics (396).

Proto že se Czech Open nezůčastnil Roni Nuttunen bylo jasné, že World Tour vyhraje Petr Tměj. O druhé místo mohly zabojovat Atis Silis a Edgars Caics, ale Caics vypadl už ve čtvrtfinále a Atis Silis skončil až čtvrtý. Turnaj vyhrál Alexey Zaharov, druhý skončil Michal Hvižď a třetí Raivis Pukinskis. World Table Hockey Tour 2009/2010 skončilo takto: