Český pohár Praha – 4. kolo

18.12.2016 16:36

Čtvrtá zastávka Českého poháru byla v pražských Satalicích. Na turnaj přijelo 66 hráčů včetně dvou Britů a čtyř Slováků a to je na letošním českém poháru zatím největší účast. V první základní skupině zvítězil Patrik Petr vítěz dvou minulých kol. V druhé zase průběžný vedoucí hráč Lukáš Turoň. Ve třetí vítěz prvního kola Zdeněk Matoušek ml. a v poslední čtvrté předseda České Asociace Filip Hamáček.

Důležitější, ale byla finálová skupina A tam si vedl nejlépe Patrik Petr následovaný Filipem Hamáčkem a Zdeňkem Matouškem ml. Čtvrtý skončil Michal Kobrle, kterému se v letošní sezóně Českého poháru velmi daří a pátý skončil Lukáš Turoň.

První kolo play-off nenabídlo, žádné větší překvapení. Ve čtvrtfinále Patrik Petr porazil Jana Dryáka 3:0 na zápasy, Zdeněk Matoušek ml. 3:1 Leoše Hviždě ml., Filip Hamáček 3:1 Kryštofa Lebla a Lukáš Turoň 3:2 Michala Kobrleho. V souboji hráčů pražské Žabky zvítězil Zdeněk Matoušek ml. 3:1 nad Filipe Hamáčkem. V druhém semifinále rozhodlo až prodloužení pátého zápasu a nakonec zvítězil Lukáš Turoň. Patrikovi Petrovi tedy připadlo 3. místo. Ve finále sice vyhrál Zdeněk Matoušek ml. první zápas 4:1, ale zbylé zápasy vyhrál Lukáš Turoň 5:0, 2:1 a 3:2 a vyhrál tak letos svůj první pohár a vlastně první pohár od října 2014. Lukáš Turoň tedy udržel vedení v poháru, ale musí se počítat i s tím, že se bude jeden nejhorší turnaj škrtat a s tím je Lukáš Turoň průběžně až třetí za Patrike Petre a Zdeňkem Matouškem ml.